Home Contacteaza-ne Harta site English
 
   
 
    Evoluam           
impreuna
 
       Rate de Schimb Valutar versus RON

 
 
Despre Noi
Pentru tine
Pentru compania ta
Fidelizare
Retea unitati si ATM-uri
Centru Media
Stiri
Cariere
Contacteaza-ne





An: Luna: Zi:

Istoric rate schimb


Astazi este data: 2014-4-17
Ordinele de vanzare / cumparare de valuta, la vedere sau la termen, se primesc pana la ora 15:30 ("cut-off time"). Acestea pot fi depuse la ghiseele Bancii sau pot fi transmise in format electronic (Alphaline, Alpha Click). Este desigur necesar ca formularele aferente sa fie completate in mod corect. Ordinele de vanzare/cumparare incomplete sau gresit intocmite vi se vor restitui imediat (cele depuse la ghiseul bancii) sau vor fi respinse (cele transmise in format electronic), si in acest caz ordinul transmis va fi anulat, iar Dumneavoastra veti fi informat despre acest lucru.

Ordinele de vanzare/cumparare transmise Bancii in sistem electronic dupa ora 15.30 se proceseaza de catre Banca (introducere, prelucrare, autorizare) in cursul diminetii zilei urmatoare.


DATA16/4/2014 Cursul LAST
Denumire
VALUTA
Curs
BNR
Curs Schimb Valutar in ContCurs Valutar Casa de Schimb
CumparareVanzareCumparareVanzare
1 DOLAR AUSTRALIAN (AUD)3.03822.94863.1002--
1 DOLAR CANADIAN (CAD)2.94222.86813.0169--
1 FRANC ELVETIAN (CHF)3.67143.58143.76723.56143.7872
1 COROANA DANEZA (DKK)0.59800.58370.6141--
1 EURO (EUR)4.46464.41004.53004.40004.5400
1 LIRA STERLINA (GBP)5.40905.29235.56495.27235.5849
100 YENI JAPONEZI (JPY)3.17673.08013.2387--
1 COROANA NORVEGIANA (NOK)0.54250.52850.5562--
1 COROANA SUEDEZA (SEK)0.49180.47920.5042--
1 DOLAR SUA (USD)3.23423.15093.31293.14093.3229


DATA16/4/2014 Cursul 2
Denumire
VALUTA
Curs
BNR
Curs Schimb Valutar in ContCurs Valutar Casa de Schimb
CumparareVanzareCumparareVanzare
1 DOLAR AUSTRALIAN (AUD)3.03823.01683.0481--
1 DOLAR CANADIAN (CAD)2.94222.93282.9635--
1 FRANC ELVETIAN (CHF)3.67143.65793.69623.63793.7162
1 COROANA DANEZA (DKK)0.59800.59630.6025--
1 EURO (EUR)4.46464.46504.48504.45504.4950
1 LIRA STERLINA (GBP)5.40905.38715.44345.36715.4634
100 YENI JAPONEZI (JPY)3.17673.14823.1812--
1 COROANA NORVEGIANA (NOK)0.54250.54130.5472--
1 COROANA SUEDEZA (SEK)0.49180.49030.4955--
1 DOLAR SUA (USD)3.23423.21963.25313.20963.2631


DATA16/4/2014 Cursul 1
Denumire
VALUTA
Curs
BNR
Curs Schimb Valutar in ContCurs Valutar Casa de Schimb
CumparareVanzareCumparareVanzare
1 DOLAR AUSTRALIAN (AUD)3.03823.01443.0457--
1 DOLAR CANADIAN (CAD)2.94222.92892.9596--
1 FRANC ELVETIAN (CHF)3.67143.65423.69263.63423.7126
1 COROANA DANEZA (DKK)0.59800.59560.6018--
1 EURO (EUR)4.46464.46004.48004.45004.4900
1 LIRA STERLINA (GBP)5.40905.37995.43615.35995.4561
100 YENI JAPONEZI (JPY)3.17673.14373.1766--
1 COROANA NORVEGIANA (NOK)0.54250.54100.5468--
1 COROANA SUEDEZA (SEK)0.49180.48980.4950--
1 DOLAR SUA (USD)3.23423.21533.24873.20533.2587




 
      Termeni legali   Conditii generale de afaceri